Mé oblíbené doplňky pro Chrome

Šárka Chwastková
3 min readFeb 15, 2020

… a nejenom pro Chrome! Jsem si jistá, že většina (nebo snad dokonce všechny) půjdou sehnat i pro jiné prohlížeče, zejména pro Mozillu Firefox, která je taky dost rozšířená.

🔗 Block Site — Website Blocker for Chrome

Doplněk, který je must have především v době zkouškového. Lze si vybrat mezi Work modem a Adult modem. V nastavení pak už jen stačí vytvořit seznam stránek, které mají být zablokované a hotovo. Hurá makat ⚒!

🔗 Full Page Screen Capture

Nejvíc nejlepší doplněk! Kolikrát jsem potřebovala vytvořit screen celé stránky a hloupě jsem skládala jednotlivé screenshoty po částech do jednoho. Tento doplněk to udělá za Vás, ušetří spoustu práce a hlavně spoustu času. Vyscreenovanou stránku lze dokonce rovnou uložit mimo jiné i do formátu .pdf.

🔗 FontFace ninja

Doplněk nepostrádatelný zejména pro grafiky a jiné tvůrce grafického/webového obsahu. Stačí doplněk zapnout, najet kurzorem na font a v okamžik je k dispozici název, styly a další vlastnosti. A pokud ani toto nestačí, lze se jednoduše prokliknout do vyhledávače a pak už jen najít to, co je potřeba.

Font Face Ninja
Font Face Ninja

🔗 Lightshot

Dneska už jej sice tolik nepoužívám tak jako dřív, ale jednoduchý nástroj pro vytvoření screenshotu nějaké oblasti. Na vytvořeném schreenshotu je možno udělat jednoduché grafické úpravy-tj. vyznačit nějakou část, přidat jednoduchý text apod. Výhodou je snadné a rychlé sdílení/uložení/vytisknutí vytvořeného screenshotu.

🔗 Momentum

Výborný “productive friendly” doplněk. Zobrazí se při otevření nového tabu místo toho dlaždicového seznamu nejvíce navštěvovaných stránek. Každý den nová fotka, počasí a možnost určení denního ,,cíle” a seznamu úkolů. To vše doplněno ukazatelem času.

Momentum
Momentum

🔗 Wappalyzer

K tomuto doplňku jsem se dostala díky cvikům ve škole. Tento doplněk je schopný detekovat platformy, CMS, frameworky atd., které jsou na určitém webu. Užitečné pro všechny zvědavce, využívám denně 😊.

🔗 Colorzilla

Jednoduchý colorpicker s možností otevření celé palety barev, zkopírováním barev do schránky a ukládáním historie dříve ,,detekovaných” barev 🎨.

🔗 React Developer Tools

Doplněk pro práci s ReactJS. Využívám především funkci ,,inspectoru”, který je obdobný tomu výchozímu.

🔗 Site Pallete

Nástroj pro generování barevných palet podle aktuálního zobrazeného webu. Opravdu povedená věc pro všechny nadšence, kteří mají rádi sladěnost.

Site Pallete
Site Pallete

🔗 CSSViewer

CSSViewer disponuje podobnou funkcionalitou jako klasický inspector. Nicméně je pro základní použití, kdy stačí jen zkontrolovat vlastnosti elementů. Podle mě je interaktivnější a trochu přehlednější.

CSS Viewer
CSS Viewer

--

--