Webové aplikace pro tvorbu web(designu) #1

Webapps

Za tu dlouhou dobu, co něco tvořím, kódím a koukám na tutoriály, jsem měla možnost narazit na různé micro webové aplikace. A právě tyto stránky mi častokrát usnadňují a urychlují práci.

🔗 CupcakeIpsum
Cupcake Ipsum je zábavnější a více ,,cute” náhradou za Lorem Ipsum.
Ačkoliv není úplně nezbytnou aplikací, protože spousta IDE nabízí rychlé vložení Lorem Ipsum obsahu do kódu, mít v kódu Cupcake Ipsum vypadá více cool 😅!

🔗 TinyPNG
Jednou ze zásad pro optimalizaci rychlého načtení webu je komprimace velikosti obrázků a fotek na co nejmenší velikost a zároveň tak, aby tato změna neměla vliv na uživatelský zážitek. Tuto funkci nabízí i grafické programy, ale pokud potřebujete u daného obrázku/fotky jen narychlo vyřešit tuto velikost a nic dalšího, je zdlouhavé tuto akci přes něj dělat. K tomuto účelu dobře a rychle poslouží aplikace TinyPNG (také existuje verze TinyJPG pro formáty .jpg) 🐼. Funkce nejsou až zásadně omezené (ze své zkušenosti jsem narazila maximálně na velikost vstupního souboru) a progres bar i zobrazí, o kolik procent byl soubor zkomprimován.

🔗 0to255
Aplikace užitečná pro práci s barvami 🎨. Je potřeba nastavit světlěejší nebo tmavší barvu (např. pro pseudoclassu :hover u odkazů)? Aplikace 0to255 z původně vložené barvy vygeneruje všechny odstíny od bílé až k černé barvě s výpisem HEX kódů.

🔗 ColorWheel
Zůstanu ještě u barev, se kterou souvisí aplikace ColorWheel od Adobe. Tato aplikace je dostupná zdarma a generuje palety barev. Stačí vybrat pouze jednu barvu a ColorWheel na základě této barvy zobrazí několik možností a kombinací barevných palet. Každá barva je uvedena i v RGB a HEX. Pak už stačí tyto barvy např. použít ve stylovacím souboru a barevně ladící web je zaručen ✅.

🔗 FreeFrontend
FreeFrontend obsahuje nekonečné množství nejaktuálnějších trendů pro webové stránky a styly. Člověk zde nasbírá spoustu inspirace k zakomponování interaktivního obsahu do svých stránek. Všechny ukázky jsou nejčastěji nalinkované na Codepen.io, kde si vývojář může danou utilitu pořádně prozkoumat.

Student at Brno University of Technology, Czech Republic, frontend, webdesign 🐼 https://pandacode.cz | IG: @sarkaaa.ch

Student at Brno University of Technology, Czech Republic, frontend, webdesign 🐼 https://pandacode.cz | IG: @sarkaaa.ch